Munkajog

Munkajog

Biztosítási jog

Biztosítási jog

Társasági jog

Társasági jog

Adójog, adótanácsadás

Adójog, adótanácsadás

Ingatlanjog

Ingatlanjog

Családjog

Családjog

Mediáció

Mediáció

Üdvözöljük
dr. Boros Andrea ügyvédi iroda honlapján

dr Boros Andrea 2

A dr. Boros Andrea Ügyvédi Irodát névadója 1999-ben a teljeskörű jogi szolgáltatás-nyújtás céljával alapította meg, melynek érdekében fiatal, ambiciózus, egyes jogterületre szakosodott kollégákkal működik együtt.

A komplex megoldásokat igénylő problémákkal több személyből álló munkacsoport foglalkozik, melynek keretében a jogászokon kívül az iroda alkalmazásában álló adószakértő, továbbá kár- és ingatlanszakértő, környezetvédelmi szakértő, valamint pszichológus-szakértő is az ügyfelek rendelkezésére áll.

Az iroda munkatársainak célja az ügyfelek professzionális kiszolgálása, a jogi kérdések gyakorlatias, ügyfélközpontú megközelítése és azok hatékony megoldása, melyhez a személyi feltételeken kívül hozzájárul a(z) 

  • szükség esetén teljes üzleti-, illetve személyes diszkréciót nyújtó 2 db elkülönített 6 fős tárgyaló;
  • 20 fős konferencia terem, (mely lehetővé teszi megbízóink részére, hogy cégeik tárgyalásaikat, prezentációjukat a megfelelő technikai eszközökkel folytassák le, akár az általunk biztosított idegen nyelvű tolmáccsal);
  • konferenciabeszélgetést is lehetővé tevő elektronikus hírközlő eszközök;
  • elektronikus cégeljáráshoz megfelelő technikai háttér (a Cégbíróság 2008. július 1-től már csak ebben a formában fogadja a társaságok beadványait);
  • azonnali tulajdoni lap elérhetőség a „Takarnet” földhivatali információs rendszeren keresztül;
  • „Cash Time” ügyviteli szoftver (mely nemcsak a mi adminisztrációs munkánkat könnyíti meg, de ügyfeleink számára lehetővé teszi a pontos, óradíj szerinti elszámolást);
  • „Céghírek Plusz” – a Cégközlöny adataira épülő adatbázis, melyből a bejegyzett cégek összes adatairól azonnal tájékoztatást kapunk.

Az iroda technikai-, informatikai eszközei és az alkalmazott ügyviteli rendszer lehetővé teszik, hogy valamennyi beérkező, illetve az irodában keletkezett iratot elektronikus formában is tároljunk.

Ügyvédi Irodánk nemcsak Gödöllőn, de a térségben is egyedülálló módon EU-konform, mozgáskorlátozottak részére kialakított, akadálymentesített tárgyalóval és mellékhelyiséggel is rendelkezik.

Nyelvismeret: Angol, német, spanyol, szlovák.

Ügyvédi irodánk valamennyi munkatársa tisztában van azzal a felelősséggel, amit ügyfeleink attól a pillanattól kezdve várnak el tőlünk, amikor ránk bízzák ügyeik intézését, és minket tisztelnek meg bizalmukkal.

A Polgári Törvénykönyv (Ptk.) értelmében közös tulajdonról akkor beszélhetünk, ha egy dolognak (pl. vagyontárgynak, vagyoni értékű jognak stb.) több tulajdonosa van. A társtulajdonos tulajdonrészét és szavazati jogát a tulajdoni hányada testesíti meg. Amíg a közös tulajdon fennáll és a közös használatot nem rendezik külön szerződésben, a hányad eszmei, azaz a tulajdonjog az egész dolog minden részére kiterjed, a tulajdoni hányad keretei között. A tulajdonostársak az egész vagyontárgyat közösen használhatják, hasznosíthatják, illetve - szótöbbséges döntéssel - együtt rendelkezhetnek felette (átruházhatják, végrendelkezhetnek stb.), és ugyanígy viselik a kiadásokat, illetve a kárt is. Kiemelendő, hogy kizárólag a saját tulajdoni hányadukkal rendelkezhetnek. A közös tulajdoni forma a mindennapokban sok nehézséget okozhat. Ebből kifolyólag tömören ismertetjük megszüntetésének lényegi kérdéseit. Ha a társtulajdonosok nem jutnak egyezségre a tekintetben, hogy a közös tulajdont megszüntessék-e vagy sem, illetve ha ebben már megállapodtak, de a megszüntetési módban nem értenek egyet, akkor bírói úton bármelyik követelheti a megszüntetést. A vagyontárgyat elsősorban természetben kell megosztani. Ez valójában a dolog fizikai megosztását jelenti, mely több együttes feltételhez van kötve, így a dolognak műszakilag és jelentékeny értékcsökkenés nélkül megoszthatónak kell lennie, továbbá a tervezett önálló tulajdonok kapcsán a rendeltetésszerű használatnak is biztosítottnak kell lennie. Ha természetben nem lehet megosztani a vagyontárgyat, akkor a bíróság - megfelelő ellenérték fejében - egy vagy több tulajdonostárs tulajdonába adhatja. Végső megoldás lehet a bíróság által elrendelt árverési értékesítés. Az ítéletben a legalacsonyabb vételár kerül megjelölésre. Ezt a megszüntetési módot nem ajánljuk, mert a végrehajtási árverésen számos esetben csak igen alacsony áron talál gazdára az amúgy értékes vagyontárgy. A vételár a tulajdonostársakat arányosan illeti meg. Garanciális szabály: a bíróság nem alkalmazhat olyan megszüntetési formát, amely ellen az összes tulajdonostárs tiltakozik. Végül egy speciális megszüntetési módról is szólunk, a közös tulajdon társasházzá alakításáról. Ha a tulajdonostársak így állapodnak meg, jogi képviselőjük útján kérhetik a társasház földhivatali bejegyzését, ha nincs megegyezés, ismét marad a per, amit bármelyik tulajdonostárs megindíthat.

Dr. Boros Andrea

2100 Gödöllő, Bajcsy-Zsilinszky E. u. 34.

Telefonszám: +36-70-365-5865, +36-70-427-5192, +36-28-413-537

E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.


Ügyfélfogadás időpontja:
Hétfőtől – csütörtökig: 9 órától,
lehetőleg telefonon előre egyeztetett időpontban
Pénteken ügyfélfogadás nincs.