Társasági jog

Társasági jog

Mediáció

Mediáció

Munkajog

Munkajog

Családjog

Családjog

Adójog, adótanácsadás

Adójog, adótanácsadás

Biztosítási jog

Biztosítási jog

Ingatlanjog

Ingatlanjog

Üdvözöljük
dr. Boros Andrea ügyvédi iroda honlapján

dr Boros Andrea 2

A dr. Boros Andrea Ügyvédi Irodát névadója 1999-ben a teljeskörű jogi szolgáltatás-nyújtás céljával alapította meg, melynek érdekében fiatal, ambiciózus, egyes jogterületre szakosodott kollégákkal működik együtt.

A komplex megoldásokat igénylő problémákkal több személyből álló munkacsoport foglalkozik, melynek keretében a jogászokon kívül az iroda alkalmazásában álló adószakértő, továbbá kár- és ingatlanszakértő, környezetvédelmi szakértő, valamint pszichológus-szakértő is az ügyfelek rendelkezésére áll.

Az iroda munkatársainak célja az ügyfelek professzionális kiszolgálása, a jogi kérdések gyakorlatias, ügyfélközpontú megközelítése és azok hatékony megoldása, melyhez a személyi feltételeken kívül hozzájárul a(z) 

  • szükség esetén teljes üzleti-, illetve személyes diszkréciót nyújtó 2 db elkülönített 6 fős tárgyaló;
  • 20 fős konferencia terem, (mely lehetővé teszi megbízóink részére, hogy cégeik tárgyalásaikat, prezentációjukat a megfelelő technikai eszközökkel folytassák le, akár az általunk biztosított idegen nyelvű tolmáccsal);
  • konferenciabeszélgetést is lehetővé tevő elektronikus hírközlő eszközök;
  • elektronikus cégeljáráshoz megfelelő technikai háttér (a Cégbíróság 2008. július 1-től már csak ebben a formában fogadja a társaságok beadványait);
  • azonnali tulajdoni lap elérhetőség a „Takarnet” földhivatali információs rendszeren keresztül;
  • „Cash Time” ügyviteli szoftver (mely nemcsak a mi adminisztrációs munkánkat könnyíti meg, de ügyfeleink számára lehetővé teszi a pontos, óradíj szerinti elszámolást);
  • „Céghírek Plusz” – a Cégközlöny adataira épülő adatbázis, melyből a bejegyzett cégek összes adatairól azonnal tájékoztatást kapunk.

Az iroda technikai-, informatikai eszközei és az alkalmazott ügyviteli rendszer lehetővé teszik, hogy valamennyi beérkező, illetve az irodában keletkezett iratot elektronikus formában is tároljunk.

Ügyvédi Irodánk nemcsak Gödöllőn, de a térségben is egyedülálló módon EU-konform, mozgáskorlátozottak részére kialakított, akadálymentesített tárgyalóval és mellékhelyiséggel is rendelkezik.

Nyelvismeret: Angol, német, spanyol, szlovák.

Ügyvédi irodánk valamennyi munkatársa tisztában van azzal a felelősséggel, amit ügyfeleink attól a pillanattól kezdve várnak el tőlünk, amikor ránk bízzák ügyeik intézését, és minket tisztelnek meg bizalmukkal.

A tartási szerződés alapján – az elnevezéséből adódóan is – az egyik fél köteles a másik felet megfelelően eltartani. A tartás kötelezettsége a gondozásra, a gyógyíttatásra, az ápolásra és az eltemettetésre is kiterjed. A megfelelő tartás nem azonos a minimális, szűkös tartással, annak az eltartott életkörülményeihez kell igazodnia.
Ez a szerződés az eltartott haláláig áll fenn. Az eltartott halálát követően a tartási jog tekintetében nem következik be jogutódlás, tehát az eltartott törvényes örökösei nem követelhetik a tartás irányukban való további teljesítését az eltartótól. Sokan úgy gondolják, hogy ez nem lehetséges, de gyógyíthatatlan beteg is köthet érvényes tartási szerződést.
Lényeges, hogy a szerződést minden esetben írásba kell foglalni. Abban az esetben, ha az eltartó a tartást ellenszolgáltatás fejében vállalja – pl. az eltartott ingatlanának átruházása fejében – az ellenszolgáltatás a szerződés megkötésének időpontjában vagy a felek által meghatározott későbbi időpontban megy át az eltartó tulajdonába. (Az öröklési szerződés esetében a tulajdonjog csak az eltartott örökhagyó halálával száll át az eltartóra.)

Ha tehát az eltartott ingatlanának tulajdonjogát átruházza az eltartóra a tartás fejében, akkor a tartási jogot az ingatlan-nyilvántartásba be lehet jegyezni.
Előfordulhat, hogy az eltartó szerződéses kötelezettsége ellenére, - azok után, hogy az ingatlan-nyilvántartásba a tartási jog bejegyzésre kerül, - egyáltalán nem, vagy hiányosan teljesíti a tartást. Ebben az esetben a korábbi tulajdonos, az eltartott az ingatlanból végrehajtás útján kereshet kielégítést, végső soron az ingatlan lefoglalása, a végrehajtási jog bejegyzése, illetőleg az ingatlan elárverezése útján. Ebben az esetben a bíróság nem csak a már lejárt, elmulasztott szolgáltatások, hanem a jövőben esedékes szolgáltatások pénzbeli ellenértékében állapítja meg a végrehajtandó összeget, hiszen a nem várható el az eltartottól, hogy minden egyes alkalommal, időszakonként külön pert indítson az elmaradt szolgáltatások értékéért az eltartóval szemben.
A bíróság a tartási szerződést – mindkét fél érdekeinek figyelembevételével – módosíthatja, de lehetőség van arra is, hogy véglegesen megszüntesse abban az esetben, ha valamelyik fél magatartása vagy körülményei folytán a természetben való tartás lehetetlenné vált és a szerződés célja az átváltoztatással sem valósítható meg. Módosítás körében a bíróság a szerződést életjáradéki szerződéssé is átváltoztathatja, ebben az esetben a tartás helyett a kötelezett meghatározott pénzösszeg, vagy terménymennyiség időszakonként visszatérő szolgáltatásra köteles. Erről azonban bővebben a következő cikkünkben írunk.

2100 Gödöllő, Bajcsy-Zsilinszky E. u. 34.

Telefonszám: +36-70-365-5865, +36-70-427-5192, +36-28-413-537

E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.


Ügyfélfogadás időpontja:
Hétfőtől – csütörtökig: 9 órától,
lehetőleg telefonon előre egyeztetett időpontban
Pénteken ügyfélfogadás nincs.